Ixie Lunex - Česká šampionka

Průkaz původu (klikněte zde)

Narozena     17.4.2015
Matka        CH. Carmine Lunex (Carmi)
Otec           CH. Applause For The Best Tergyan

    Rita neměla zrovna ideální start do života. Jako štěně se dostala ke svým novým majitelům do Jihlavy. Po deseti měsících mi ji vrátili s tím, že fenka hrabe na zahradě a štěkáním ruší je i sousedy. Nevím jestli se jí věnovali, ale fenka neuměla doslova nic a navíc se bála. Při každém zvýšení hlasu nebo rychlejším pohybu ruky se krčila
a schovávala.
    Přihlásila jsem ji na MVP v Českých Budějovicích, která se měla konat už za měsíc. Moc jsem si od toho neslibovala, protože čas na přípravu byl hodně krátký. Samozřejmě  Ritina premiéra ve třídě mladých nebyla zdaleka dokonalá, ale stačila na vítězství v této třídě + CAJC .
Povahově se Rita trochu podobá mamce Carmi, I ona je chápavá, dobře se učí, poslechne na přivolání a když se vracím domů vítá mě nejvíce ze všech. Jediná ve smečce se nebojí své dominantní maminky a umí si to s ní „vyříkat“. Myslím, že jednou  zaujme její vedoucí místo. Jako kámoška jí nejvíce vyhovuje tříletá Dorinka, která je mírná a vždy ustoupí. Obě fenky se pěkně doplňují, dokonce se zdá  že mladší Rita se staví do pozice Dorinčiny ochranky. Na klubové výstavě po Dorince vyjela cizí fenka a Rita jí šla bez váhání chránit.
    V současné době se Rita zúčastňuje výstav s pěknými výsledky. Poslední úspěch zaznamenala na MVP v Praze 30.10 2016. Vyhrála v mezitřídě, kde získala CAC. V soutěži mezi vítězkami jednotlivých tříd získala 2.místo + res CACIB. Věřím, že se časem dostaví další úspěchy, protože tato fenka pro to má ty nejlepší předpoklady.

Ixie Ixie